2019-03-18

Miasto nowoczesnych usług

Kraków to miejsce, które rozwija się w zakresie nowoczesnych usług już od kilku lat i tendencja ta ma charakter wzrostowy. Obecnie już wiele międzynarodowych koncernów ma swoją siedzibę pod Wawelem. Można powiedzieć, że firmy te doskonale odnalazły się w Krakowie i stale rozwijają swoją działalność, a kolejne w przyszłości planują także świadczyć swoje usługi w tym miejscu. Sprzyja temu klimat okołobiznesowy panujący w tym mieście i wspólne działanie instytucji naukowych w celu przyciągnięcia i utrzymania biznesu, co jak magnes przyciąga kolejnych inwestorów do Krakowa.

Położenie Krakowa

Usytuowanie Krakowa sprawia, że łatwo do niego dotrzeć z różnych części Polski jak i z zagranicy. Dobrze rozwinięta kolej wraz z kluczową stacją Kraków Główny położoną w centrum miasta stanowi dogodny węzeł przesiadkowy dla osób podróżujących. Szybka Kolej Aglomeracyjna łączy Kraków z miastami ościennymi oraz przedmieściami miasta. Z kolei port lotniczy Kraków – Balice, znajdujący się niecałe 11 km od centrum miasta pozwala bez większych komplikacji podróżować szybko i wygodnie gościom, klientom i delegacjom z zagranicy.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wokół Krakowa przebiega wiele ważnych dróg szybkiego ruchu, takich jak:

  • trasa E40 – będąca najdłuższą trasą europejską, która zaczyna swój bieg w Calais (Francja) i kończy się w Kazachstanie w Rosji
  • trasa E77 – zaczynająca się w miejscowości Psków w Rosji, biegnąca przez Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację i kończąca się w Budapeszcie na Węgrzech
  • trasa E462 - biegnąca przez Polskę i Czech
  • To wszystko sprawia, że łatwość dotarcia do Krakowa jest kolejnym czynnikiem decydującym o przewadze konkurencyjnej tego miasta w zakresie wybrania go na siedzibę swojej firmy.

    Kraków i jego Nieruchomości

    W związku z dynamicznym rozwojem usług i przemysłu Kraków posiada w swojej ofercie lokale użytkowe i lokale biurowe do wynajęcia w dużych ilościach. Biuro nieruchomości posiada w swojej ofercie nie tylko pomieszczenia na wynajem, ale także do kupienia na własność o naprawdę zróżnicowanej powierzchni. Po poznaniu budżetu potencjalnego najemcy, pracownicy biura nieruchomości pomogą wybrać lokal pasujący do specyfiki danej branży i preferencji klienta.

    Kraków jest naprawdę miastem z wielkim potencjałem dla biznesu. Decyduje o tym dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, kolejowa i lotnicza. Sprzyja temu panujący w Krakowie klimat okołobiznesowy oraz bogaty rynek nieruchomości usługowych i użytkowych do zakupu lub wynajęcia w strategicznych dla rozwoju biznesu lokalizacjach. I tak naprawdę każdy z różnych sektorów może prowadzić tu swój biznes.