2019-06-05

Zakup nieruchomości wbrew pozorom nie jest taki tani. Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy mieć świadomość, że wymaga to od nas nie tylko dużego wkładu własnego, ale również zdolności kredytowej. Zdecydowanie możliwe jest kupno nieruchomości za gotówkę, jednak to bardzo często przekracza nasze możliwości finansowe. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się między innymi na kredyt hipoteczny. Jednak na rynku znajdziemy także inne formy refinansowania naszego zakupu. Zatem co możemy wyróżnić?

Kredyt hipoteczny często jedynym rozwiązaniem

Poszukując odpowiedniego mieszkania dla siebie bardzo często wiele osób zwraca dużą uwagę na jego cenę. Wbrew pozorom nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ należy patrzeć przede wszystkim na jego lokalizację oraz jakość wykonania. Zdecydowanie nie warto inwestować w starsze mieszkania, w których wiele instalacji po pewnym czasie będzie musiało być wymienionych. Poszukując odpowiedniego lokum dla siebie, warto zdecydować się na mieszkanie od dewelopera. Nawet jeżeli nie posiadamy całej sumy na zakup takiego mieszkania nie powinniśmy zapominać o tym, że możliwe jest wzięcie kredytu hipotecznego.

Decydując się na kredyt hipoteczny na zakup mieszkania należy mieć świadomość, że do czasu gdy go nie spłacimy nieruchomość i tak pozostaje własnością banku. Jednak komfort mieszkania w nowym miejscu, a przede wszystkim wygoda, iż nie będziemy musieli płacić już dużych pieniędzy za wynajem jest znaczna. Dlatego coraz więcej osób właśnie decyduje się na takie rozwiązanie. Z kolei bardzo popularne jest także refinansowanie nieruchomości kredytem hipotecznym. Jeżeli przykładowo zaciągnęliśmy kredyt w jednym banku i tym samym nie udaje się nam go spłacić, powinniśmy pomyśleć właśnie o takim refinansowaniu. Dzięki temu możliwe jest spłacenie jednego kredytu drugim. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które także wybiera coraz więcej osób.

Refinansowanie nieruchomości kupionej za gotówkę

Jednakże bardzo popularne w ostatnim czasie stało się refinansowanie nieruchomości, która została przez nas kupiona za gotówkę. Jest to także jakiś pomysł na życie zwłaszcza w przypadku, gdy nie zostało nam większej ilości pieniędzy. Czasem zdarza się, że z powodu okazji do kupna bardzo atrakcyjnej nieruchomości, wiele osób płaci za nią swoje ostatnie pieniądze. Wydając nasze wszystkie oszczędności tym samym często zostajemy z niczym i nie mamy żadnej odłożonej gotówki. Takich okazji nie warto przepuścić, dlatego jeżeli okazało się, że nagle po zapłacie za nieruchomość nie zostały nam zupełnie żadne pieniądze, warto zdecydować się na refinansowanie. Takie refinansowanie nieruchomości kupionej za gotówkę polega na wzięcie popularnego w ostatnim czasie kredytu refinansowego. Możliwe jest jego podjęcie w okresie od 12 do 24 miesięcy od daty zakupu mieszkania.

Zdecydowanie mieszkanie od dewelopera to rozwiązanie, na które w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu mamy możliwość kupna naprawdę dobrej nieruchomości, często w atrakcyjnych cenach. Jeżeli jest to mieszkanie bezpośrednio od dewelopera mamy także pewność, że wszelkie instalacje w nim zawarte, jak również materiały użyte do budowy były nowej generacji i nie musimy się martwić o to, że za kilka lat czeka nas duży remont. To właśnie jest problemem wielu osób, które decydują się na zakup starszych mieszkań. Warto nawet zdecydować się na wspomniany kredyt na mieszkanie lub też atrakcyjne refinansowanie nieruchomości, ponieważ tylko dzięki temu tak naprawdę możliwe jest dokonanie dobrej inwestycji, która będzie przynosiła nam profity przez bardzo długie lata.