2018-10-28

To, gdzie mieszkamy w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie. Młode rodziny zazwyczaj mają dylemat między wyborem miasta a terenami wiejskimi. Za tymi pierwszymi przemawia dobrze rozbudowana sieć transportowa, która umożliwia sprawne i szybkie przemieszczanie się, podczas gdy, te drugie przyciągają większym spokojem i otoczeniem natury. Jeżeli jednak dobrze wybierzemy dzielnicę, możemy znaleźć idealny kompromis. Kraków to miasto, w którym wybór nieruchomości pozwala na mieszkanie w miejscu dobrze skomunikowanym, a jednocześnie na cieszenie się spokojem i miłym otoczeniem.

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze miasto w Polsce. Wielowiekowa tradycja tego miejsca wpłynęła na estetykę. Miasto łączy w sobie mieszankę wielu stylów architektonicznych i wręcz pachnie duchem historii. To w tym miejscu odgrywały się najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski. Przepiękny Wawel był przecież siedzibą królów. Kraków to wyjątkowa estetyka. Kazimierz i Stare Miasto zostały wpisane na listę Unesco, czyli światowego dziedzictwa kulturalnego. Kraków to także miasto, które zachwyca funkcjonalnością. Znajduje się w nim olbrzymia wręcz ilość lokalów o charakterze gastronomicznym, kulturalnym i rozrywkowym. Dzięki temu, wszyscy, bez względu na wiek, uzyskują możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Jest to miasto, które idealnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników kultury i sztuki. Znajdziemy tu ogromną ilość galerii sztuki, muzeów, kin, teatrów, koncertów i innych wydarzeń artystycznych. Kraków wyróżnia się bardzo wysokim poziomem edukacyjnym. Dotyczy to zarówno szkół, jak i nauki wyższej. To przecież w Krakowie znajduje się najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński. W Krakowie funkcjonują aż dwadzieścia trzy uczelnie wyższe, a wśród nich poza wymienionym "ujotem" można podjąć naukę na prestiżowej Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnice Krakowskiej czy w słynnej na całą Polskę Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Kraków to także to miasto zapewniające stabilną przyszłość. Obok prestiżu, estetyki i kultury, cechuje się bowiem również świetnie rozwiniętą infrastrukturą biznesową.

Mieszkanie na Dąbiu - wymarzone miejsce

Nieruchomości na Dąbiu cieszą się duża popularnością, co nie powinno dziwić. Jest to historyczna dzielnica Krakowa, która od centrum jest ulokowana stosunkowo niedaleko, a jednocześnie urzeka względną ciszą i spokojem oraz dostępem do terenów zielonych. Dzielnica znajduje się wzdłuż jednej z głównych ulic - Alei Pokoju, która prowadzi do centralnej części miasta. Pozostałe ulice mają charakter osiedlowy i nie generują dużego ruchu. Dąbie położone jest nad Wisłą, co stwarza wspaniałą okazję do spacerów przez bulwar, wśród zielonego otoczenia. Przyjemne chwile można spędzić także nad miejskim stawem. Nowoczesne nieruchomości zachwycają wysokim standardem i funkcjonalnością. Mieszkanie w nich oznacza prestiż i duży komfort codziennego funkcjonowania. Dzielnica jest dobrze skomunikowana. Dostęp do głównej ulicy zapewnia sprawne przemieszczenie się do centrum, a dobrze rozbudowana sieć komunikacyjna z pętlą tramwajową na czele, umożliwia sprawny transport przy pomocy miejskich środków przemieszczania się. Na dzielnicy znajdują się także placówki oświatowe, szkoły, przedszkola oraz biblioteki, co sprawia, że jest ona przyjazna dla rodzin z dziećmi w wieku edukacyjnym. Dąbie zapewnia także dostęp do rozrywki. Można tu skorzystać z kortów tenisowych, boisk piłkarskich, a także zrobić zakupy, obejrzeć film w kinie Cinema City lub spędzić czas przy kawie w popularnej Galerii Plaza Kraków. Zobacz Nowe Mieszkania Kraków