2018-11-13

Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, nazywane też kulturową stolicą Polski. Oprócz licznych wydarzeń kulturalnych czy koncertów, w Krakowie odbywają się też imprezy sportowe oraz wystawy i targi. Sam Kraków, jak i jego okolice są wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym. Udając się do stolicy małopolski koniecznie trzeba:

 • wybrać się na Rynek Główny,
 • obejrzeć Sukiennice,
 • udać się do kopalni soli w Wieliczce,
 • odwiedzić Łagiewniki i Wadowice.
 • W Krakowie historia i tradycja miesza się z nowoczesnością. Może to właśnie dlatego każdego roku odwiedzają to miasto miliony turystów z Polski oraz innych krajów i co roku przyjeżdżają do Grodu Kraka dziesiątki tysięcy studentów oraz osób, które planują osiąść tu na stałe.

  Nieruchomości w Krakowie

  Kraków jest jednym z miast, które najszybciej się rozbudowują. Oznacza to, że liczba mieszkań, zwłaszcza z rynku pierwotnego bardzo szybko wzrasta. To może nam otworzyć drogę do bardzo opłacalnych inwestycji. Dlaczego warto kupować mieszkania w Krakowie?

  Możliwość zarabiania już od pierwszego dnia

  Kraków jest od wielu lat jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc w Polsce. Decydując się na zakup mieszkania w tym mieście można mieć pewność, że nie straci ono na wartości. Zyski z inwestycji można czerpać już od samego początku, oddając mieszkanie do wynajmu długoterminowego lub krótkoterminowego. Najem długoterminowy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które nie dysponują zbytnio wolnym czasem. Aby móc zarabiać, wystarczy jedynie znaleźć najemcę i można już co miesiąc cieszyć się wpływającymi na konto pieniędzmi. Tego typu inwestycja pozwala na zarobienie kilku procent wartości nieruchomości w ciągu roku. Uwzględniając wyłącznie wpływy z wynajmu, jest to zdecydowanie korzystniejsza forma lokaty kapitału, niż lokata bankowa czy obligacje skarbowe.

  Najem krótkoterminowy to alternatywa, na której da się zarobić lepiej, niż na najmie długoterminowym. Najważniejszym czynnikiem, który warunkuje tu wysokie dochody jest duża ilość wydarzeń kulturalnych, biznesowych czy sportowych, które odbywają się w Krakowie. Ludzie przyjeżdżający do Krakowa na targi, mecz czy koncert zdecydowanie chętniej wybierają noclegi z paczką przyjaciół w apartamencie, niż noclegi w hotelach. Żądając za 3-5 osobowy apartament ok 200 zł za dobę jesteśmy bardzo atrakcyjni dla potencjalnego klienta. W przeliczeniu na 1 osobę koszt noclegu waha się od 40 do 70 zł. Dla klienta 40-70 zł to niewiele, a dla wynajmującego 200 zł to już pieniądz.

  Wzrost wartości mieszkania

  Inwestując w krakowskie mieszkania należy mieć na uwadze nie tylko zarobki związane z wynajmowaniem mieszkania, ale i związane ze wzrostem wartości nieruchomości. Nowe mieszkania w Krakowie kosztują od 7 do 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. W związku z rozbudową miasta oraz pojawianiem się nowych atrakcji turystycznych , wartość nieruchomości (szczególnie tych, które są w pobliżu wspomnianych atrakcji) może znacząco wzrosnąć. To doskonała gratka dla inwestorów, którzy planują sprzedać mieszkanie po wyższej cenie od ceny zakupu.

  Wartość mieszkania może dynamicznie wzrastać, szczególnie w sytuacji, gdy jest ono położone w atrakcyjnym dla najemcy położeniu (blisko centrum, blisko któreś z krakowskich uczelni lub blisko popularnych miejsc pracy czy atrakcji turystycznych). Ponieważ Kraków rozwija się bardzo dynamicznie, ceny mieszkań jak i stawki za wynajem mogą równie szybko piąć się ku górze, a to pozwoli się inwestorowi szybko wzbogacić.

  Przejdź do naszej oferty na Nowe Mieszkania Kraków