2019-11-04

Życie z małymi dziećmi jest pełne wyzwań. Nawet codzienne zakupy mogą być sporym problemem, gdy trzeba udać się na nie z trójką maluchów. Nie wspominając już o odwiezieniu każdego z nich do przedszkola, szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Problem ten można zminimalizować wybierając właściwe mieszkanie. Tylko jak? Na co trzeba zwracać uwagę szukając mieszkania idealnego dla dzieci?

Dobra lokalizacja

To najważniejszy aspekt. Mieszkanie powinno być zlokalizowane jak najbliżej przedszkola i szkoły. Dzięki temu nie będzie potrzeby ciągłego wożenia dziecka na drugi koniec miasta. Nastolatek będzie za to mógł poruszać się swobodnie bez konieczności jeżdżenia tramwajem, czy autobusem. Pod tym względem na uwagę zasługują nowe osiedla w Krakowie. Zazwyczaj zaraz obok nowych bloków powstaje nowa infrastruktura. Bardzo szybko znajduje się w okolicy ktoś na tyle przedsiębiorczy, że decyduje się założyć żłobek czy przedszkole. Nowe placówki mają też wolne miejsca dla nowych dzieci.

Zobacz również Jak wybrać mieszkanie dla studenta

Podobne towarzystwo

Nowe osiedle to zazwyczaj młodzi mieszkańcy. Bardzo często zdarza się tak, że w świeżo wybudowanych blokach mieszkania kupują młode osoby. Bardzo często są to pary, które już mają dzieci lub spodziewają się ich w najbliższym czasie. Oznacza to, że maluchy będą mogły się ze sobą bawić spędzając wartościowy czas na placach zabaw. Oznacza to również więcej wyrozumiałości ze strony innych lokatorów. W takiej okolicy również rodzice mogą znaleźć znajomych dla siebie. Będą to osoby w podobnym wieku, o podobnych zainteresowaniach i podobnych kłopotach. Trudno o lepszą stopę porozumienia, niż zbliżone problemy.

Infrastruktura dodatkowa

Na nowych osiedlach stawia się też nacisk na infrastrukturę, która ma za zadanie uprzyjemnić życie mieszkańcom. Stawia się tutaj na place zabaw. Często są one ograniczone z zewnątrz płotem, tak by odseparować od dzieci osoby, które są obce. Jest to kwestia bezpieczeństwa, której nie trzeba tłumaczyć żadnemu rodzicowi.

Specjalne pomieszczenia w bloku

Nowe osiedle oznacza też dobrze przemyślane budynki. Są one wyposażone w udogodnienia dla rodziców - wózkownie, rowerownie i duże piwnice. Pozwalają one na bezpieczne i nieuciążliwe składowanie tego, wszystkiego co posiadają dzieci. Wózkownie i rowerownie są pomieszczeniami, które znacznym stopniu ułatwiają życie rodzicom. Dzięki nim, nie ma potrzeby wnoszenia wózków do mieszkania. Mogą one zostać bezpiecznie w przeznaczonym do tego miejscu.

Zapoznaj się z naszą ofertą mieszkań Nowe mieszkania Kraków przy Alei Pokoju

Obecność windy

W nowych budynkach można często znaleźć windę. Ułatwia ona przedostawanie się na najwyższe piętra. Zazwyczaj winda znajduje się w budynkach, które mają więcej niż cztery piętra. Zdarza się jednak, że deweloperzy decydują się na wstawienie jej również w niższych budynkach. Chodzi tutaj o to, by podnieść komfort życia osobom, które mają problem z poruszaniem się po schodach - w tym dzieci. Trzeba jednak przyznać, że rodzice również na tym skorzystają. Nie będą musieli przejmować się wnoszeniem ciężkich zakupów i toreb. Dużo prościej jest zawieźć je windą.