2020-03-20

Wybór odpowiedniej lokalizacji do zamieszkania nie należy do łatwych decyzji, na którą mają wpływ różne czynniki zależne od indywidualnych preferencji. Niemniej jednak brana jest pod uwagę nie tylko cena mieszkania, ale również infrastruktura oferowana przez dane miejsce. Szukając dogodnej lokalizacji w Krakowie godne uwagi są mieszkania na Czyżynach z kilku powodów. Oto kilka z nich.

Blisko centrum i bardzo dobra komunikacja

Czyżyny, a więc dzielnica XIV Krakowa, która do 1991 roku wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta, jest położona w centralnej części miasta i należy do jednej z najbardziej zindustrializowanych. Początkowo dzielnica ta była mocno przemysłowa, ale z czasem została rozbudowana i stała się osiedlem mieszkaniowym kuszącym świetną infrastruktura i bliskością centrum. Dzięki bardzo dobrej komunikacji mieszkania Czyżyny są bardzo dobrą propozycją zarówno dla tych poruszających się własnymi samochodami, jak również komunikacją miejską. Atutem są również drogi szybkiego ruchu, dzięki którym można dotrzeć do celu niezwykle szybko i wygodnie. Czyżyny są bardzo dobrze skomunikowane nie tylko z centrum Krakowa, ale również z innymi częściami miasta. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji kilka linii tramwajowych oraz autobusowych, których przystanki rozmieszczone są w dogodnych lokalizacjach. W związku z czym dojazd do pracy, szkoły czy na uczelnię nie stanowi żadnego problemu.

Łatwy dostęp do sklepów i usług

Kolejną zaletą osiedla Czyżyny jest dostępność do różnego rodzaju punktów handlowo- usługowych. Mieszkańcy osiedla mogą robić zakupy w dwóch galeriach: - CH Czyżyny - licząca sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych (m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, Rossmann, Pepco, Home&You, Flying Tiger Copenhagen, Orsay, Big Star, KFC i CCC) z ponad 850 bezpłatnymi miejscami parkingowymi; - CH M1 - dominująca część galerii obejmuje Auchan, ale posiada również wiele innych sklepów, restauracji i pubów czy punktów usługowych (np.5,10,15,CCC, 5aSec - pralnia, Media Markt, Beatrix Jewellery, Kraina Dzieci, Księgarnia Atik, Kwiaciarnia "Orchidea", Sephora, Vistula, Yes, Yves Rocher, McDonald s, Polakowski, Pizza Hut, Sphinx, Bar "777", Cafe Stary Wiedeń, Coffee Heaven, Cukiernia Krakowskie Wypieki). Ponadto w pobliżu znajdują się również sklepy o różnym charakterze. Są obecne więc także takie markety jak Żabka, Lewiatan czy Selgros, liczne restauracje czy kawiarnie. Warto również podkreślić, że Czyżyny Kraków oferują łatwy dostęp do szkół i przedszkoli, co jest niezwykle ważne w przypadku rodzin z dziećmi lub młodych małżeństw planujących posiadanie potomstwa.

Bogata oferta atrakcji różnego typu

Mieszkając na Czyżynach w Krakowie można zapomnieć u nudzie w wolnym czasie. Osiedle jest niezwykle otwarte na potrzeby swoich mieszkańców i oferuje liczne atrakcje różnego typu, stwarzając idealne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Doskonałym miejscem do celów rekreacyjnych jest 60-hektarowy Park Lotników Polskich z placami zabaw, boiskami, wygodnymi ścieżkami rowerowymi czy też terenami piknikowymi. W parku pojawiają się nowe inwestycje rekreacyjne. Ponadto na terenie osiedla Czyżyny Kraków znajduje się: - hala widowiskowo-sportowa TAURON Arena Kraków, w której odbywają się liczne imprezy sportowe (także międzynarodowe), kulturalne, biznesowe czy religijne; - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków - przeznaczone do organizacji imprez targowych, kongresowych, konferencyjnych, rozrywkowych oraz sportowych. Miłośnicy kina mogą wybierać sense filmowe w kinach Cinema City czy też IMAX. Z kolei dla tych, którzy lubią zadbać o swoją kondycje i szczupłą sylwetkę zainteresują zlokalizowane na miejscu różne kluby fitness lub szkoły tańca. Wymieniając atrakcje oferowane przez osiedle Czyżyny nie można zapomnieć o parku edukacyjnym w postaci Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema czy też Muzeum Lotnictwa Polskiego - gromadzącego eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa, jak również organizującego imprezy o charakterze edukacyjnym.

Mieszkania idące z duchem nowoczesności

Nowe mieszkania Kraków Czyżyny Nowe mieszkania Kraków Czyżyny odpowiadają potrzebom współczesnych ludzi, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, zapewniające im komfort na wysokim poziomie. Jest to kolejny powód, dla którego Czyżyny są lokalizacją godną uwagi podczas wyboru lokalizacji swojego mieszkania w Krakowie. Są to mieszkania o wysokim standardzie i o różnych powierzchniach, przez co każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wiele z nich posiada przestronny balkon czy ogródek, jak również komórki lokatorskie. Ponadto w ofercie znajdują się również miejsca postojowe w parkingach podziemnych oraz naziemnych. Oczywiście zawsze istnieje możliwość zakupu mieszkania Czyżyny z rynku wtórnego. W ramach podsumowania należy więc podkreślić, że osiedle Czyżyny z uwagi na to, że prężnie się rozwija i ma wiele do zaoferowania, jest propozycją wartą uwagi podczas rozważań na wyborem lokalizacji swojego mieszkania.