2020-05-10

Przeglądając inwestycje mieszkaniowe w poszukiwaniu wymarzonego dla siebie lokum jednym z ważniejszych aspektów, które należy brać pod uwagę, jest bezpieczeństwo transakcji. Firma Budrem oferuje nowoczesne mieszkania przy Alei Pokoju w Krakowie w oparciu o otwarty rachunek powierniczy, zapewniając swoim klientom bezpieczeństwo i współpracę na najwyższym poziomie. Ich oferta jest więc godna polecenia nie tylko z uwagi na atrakcyjność mieszkań, ale także bezpieczeństwo ich zakupu.

Rachunek powierniczy - wymóg prawny

Zgodnie z ustawą deweloperską z dnia 16 września 2011 roku deweloper ma obowiązek prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego dla każdej inwestycji by zapewnić kupującym większe bezpieczeństwo. To właśnie na rachunek powierniczy trafiają pieniądze nabywców przeznaczone na zakup powstającej nieruchomości, a bank czuwa nad bezpieczeństwem całej transakcji. Firma Budrem sprzedaje mieszkania deweloperskie przy Alei Pokoju w Krakowie prowadząc otwarty rachunek powierniczy, co jest korzystnym rozwiązanie dla nabywcy. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim dlatego, że deweloper pieniądze z rachunku powierniczego ma obowiązek wykorzystać na cele związane tylko i wyłącznie z prowadzoną inwestycją. Ponadto bank wypłaca deweloperowi pieniądze kupujących w określonych w umowie deweloperskiej transzach zgodnie z harmonogramem prowadzonych prac. Co oznacza, że po zakończeniu określonego etapu prac na miejsce ich realizacji przyjeżdża Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ocenia czy wszystko przebiega zgodnie z przyjętym planem i zostało zrealizowane w ramach owego etapu. Jeśli zostaną stwierdzone jakieś nieprawidłowości bank może wstrzymać wypłatę środków. Zmusza to inwestora do wywiązywania się z umowy i dotrzymywania określonych terminów, a kupującego zabezpiecza przed utratą pieniędzy. Jeśli inwestor wywiązuje się ze swoich zobowiązań na poszczególnych etapach prac wówczas otrzymuje pieniądze kupujących zgodnie z zawartą z nimi umową deweloperską. Warto przy tym podkreślić, że takie rozwiązanie powoduje, że kupujący nie musi jednorazowo wpłacać wszystkich środków.

Firma Budrem - profesjonalizm na najwyższym poziomie zapewniający bezpieczne transakcje

Nasz firma deweloperska Budrem ma bogate doświadczenie w branży, ponieważ działa w niej od przeszło 25 lat i zrealizowała przez ten okres liczne inwestycje na ponad 208 tysięcy metrów kwadratowych mieszkań. Ponadto cieszymy się nienaganną opinią, a nasze inwestycje mieszkaniowe szybko znajdują swoich nabywców. Firma posiada liczne rekomendacje oraz jest beneficjentem kilku nagród i wyróżnień, co potwierdza jej wysoki profesjonalizm oraz renomę. Dowodzi również, że jest firmą deweloperską godną zaufania, która zapewnia swoim klientom bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Zakup nieruchomości stanowi zwykle dla kupujących duże wyzwanie finansowe, które jest związane z ubieganiem się o kredyt na mieszkanie. Zaletą dewelopera Budrem jest to, że świadczy on usługi w zakresie doradztwa finansowego by każdy jego klient mógł wybrać najbardziej dla siebie optymalny sposób sfinansowania zakupu nieruchomości. Firma deweloperska Budrem współpracuje z doświadczonym doradcą finansowym oferującym pomoc w kredycie hipotecznym, który bezpłatnie:
  • wyszuka, a także przygotuje oferty kredytów hipotecznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta;
  • wesprze na etapie przygotowywania oraz spisywania odpowiednich dokumentów;
  • będzie czuwał nad etapem analizy i przyznaniem kredytu;
  • w razie potrzeby będzie negocjował indywidualne warunki pożyczki.
  • Bez wątpienia możliwość skorzystania z doradztwa i pośrednictwa finansowego firmy Budrem zwiększa bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości. Pozwala to kupującym uniknąć trudności związanych z dopełnianiem wszelkich formalności a także przyspieszyć procedury ubiegania się o kredyt. Pozwala to oszczędzić czas i zyskać pewność, że finalizacja transakcji odbędzie się w sposób najbardziej dla niego optymalny.