2020-10-27

Mieszkanie w centrum Krakowa to marzenie wielu osób. Faktem jest, że wspomniana lokalizacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rynek nieruchomości stale się rozwija, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak poważnie się zastanowić. Dobrze przeanalizować nie tylko zalety, ale również wady opisywanego rozwiązania. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore wsparcie dla osób niezdecydowanych, które nie posiadają doświadczenia.

Zalety mieszkania w centrum Krakowa:

1. Dogodna lokalizacja

Mieszkania w centrum Krakowa to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób w każdym wieku. Znajdziemy tutaj sporą ilość żłobków, przedszkoli, szkół, czy też zakładów pracy. Omawiana lokalizacja jest chętnie wybierana nie tylko przez rodziny, ale również studentów. Nie można także zapomnieć o seniorach, którzy w bliskiej odległości znajdą wszystko co, co niezbędne do komfortowego życia. Ponadto, dojazd do innych części miasta jest całkowicie bezproblemowy. Sieć komunikacji miejskiej jest na tyle rozbudowana, że w relatywnie krótkim czasie dojedziemy do dowolnie wybranego punktu. Usatysfakcjonuje to w szczególności tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu. Życie na obrzeżach metropolii generuje liczne problemy, o których nie maja pojęcia osoby zamieszkujące centrum miasta.

2. Wszystko pod ręką

Mieszkanie w centrum Krakowa jest fantastyczną propozycją dla tych, którzy pragną mieć wszystko pod ręką. Mieszkańcy wspomnianej części miasta mogą uniknąć długich, męczących, a zarazem kosztownych dojazdów do galerii handlowych, kina, salonu SPA, apteki, przychodni zdrowia, a także wielu innych obiektów. Na specjalną uwagę zasługują również ścieżki rowerowe, dzięki którym przemieszczane się jednośladem stanie się przyjemne i bezpieczne. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera ekologiczne środki transportu.

3, Piękno zabytków

Centrum Krakowa zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Wysoka różnorodność architektury gwarantuje magiczny oraz niepowtarzalny klimat. Takiej atmosfery nie zapewni nam żadna inna część miasta. Wiekowe zabytki sprawiają, że omawiane miejsce jest niezwykle urokliwe. Skłania do tego, aby zatrzymać się na chwilę i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy interesują się sztuką, historią lub kulturą.

4, Wysoki poziom bezpieczeństwa

Faktem jest, że centrum miasta zawsze żyje. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się samotnych powrotów do domu. Czujemy większy sposób, jeśli mamy świadomość, że wokół nas jest pełno ludzi. Spacery po zmroku na peryferiach miasta stanowią o wiele większe zagrożenie. W kryzysowych sytuacjach nie mamy do kogo zwrócić się po pomoc.

5. Obiekty gastronomiczne i rozrywkowe

Dla wielu osób szeroki wybór obiektów gastronomicznych oraz lokali ma ogromne znaczenie. W centrum Krakowa nie brakuje klubów, dyskotek, czy też przytulnych kawiarni oraz cukierni. Nie można także zapomnieć o restauracjach - zarówno tych ekskluzywnych, jak i "na każdą kieszeń".

Wady mieszkania w centrum Krakowa:

1. Jakość powietrza

Problem ze smogiem występuje na terenie całego kraju, jednak w centrum miast jakość powietrza jest o wiele niższa, niż na peryferiach. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób posiadający problemy z drogami oddechowymi. Skutecznym rozwiązaniem problemu wydają się być maseczki antysmogowe, które poprawiają standard życia w okresie grzewczym.

2. Duża ilość turystów

Centrum Krakowa to prawdziwa mieszanka językowa oraz kulturowa. Dużą ilość turystów sprawia, że niemal zawsze jest tu tłoczno. Dla wielu osób stanowi to zaletę, jednak niektórzy preferują spokojniejsze lokalizacje. Prawdą jest, że tutaj nie można się nudzić, a nawiązywanie nowych znajomości staje się o wiele prostsze. Dotyczy to ludzi w każdym wieku - nie tylko młodzieży lub studentów.

3. Wysoki koszt wynajmu

Ci, którzy nie posiadają własnego mieszkania muszą liczyć się z tym, że ceny wynajmu nieruchomości są bardzo wysokie. Właśnie dlatego wiele osób jest zmuszonych do zrezygnowania z omawianej lokacji.