2021-11-02

Zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem to absolutna podstawa, aby czuć się bezpiecznie. Istnieje wiele sposobów na to, aby zminimalizować ryzyko wtargnięcia niepożądanych osób. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy często wyjeżdżają. Należy mieć świadomość, że do kradzieży dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy przez dłuższy czas jesteśmy poza domem. Złodzieje mają czas na to, aby przygotować się do akcji i wybrać dogodny moment. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

System alarmowy

System alarmowy z monitoringiem to skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami. Jest to rozwiązanie dedykowane nie tylko osobom zamożnym, więc nie trzeba obawiać się wysokich kosztów. Głośny dźwięk alarmu z pewnością odstraszy złodzieja, a także zwróci uwagę sąsiadów. Warto wspomnieć o inteligentnych systemach zabezpieczeń, dzięki którym można obserwować swoje mieszkanie z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do internetu! W sprzedaży dostępne są zarówno kamery bezprzewodowe, jak i takie, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania. Faktem jest, że oba urządzenia posiadają zarówno zalety, jak i wady. Czas pracy kamery bezprzewodowej jest ograniczony pojemnością akumulatora. Oznacza to konieczność systematycznego ładowania, co może okazać się niemożliwe w przypadku długiej nieobecności. Urządzenia przewodowe przestają działać po odcięciu prądu. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę, czy umożliwia on nagrywanie w nocy. Monitoring z wbudowanym czujnikiem ruchu aktywuje rejestrator obrazu tylko po wykryciu intruza. Trzeba zaznaczyć, że sprzęt reaguje wyłącznie na ludzi, więc przebiegające zwierzęta nie są problemem.

Okna i drzwi antywłamaniowe

Twoje mieszkanie znajduje się na parterze? Zainwestuj w okna oraz drzwi antywłamaniowe. Prawdą jest, że są one droższe od standardowych, jednak gwarantują o wiele wyższy poziom ochrony. Cechują się one ponadprzeciętną wytrzymałością, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub wyważenia. Warto wspomnieć o drzwiach i oknach z szybami wykonanymi ze szkła hartowanego. Jest ono w pełni odporne na uderzenia mechaniczne, co utrudnia jego rozbicie. Nie można powiedzieć tego o tradycyjnych szybach, które mogą roztrzaskać się w drobny mak pod wpływem uderzenia piłki. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się drzwi i okna aluminiowe. Prezentują się one niezwykle nowocześnie, a dodatkowo są mocne i niepodatne na zniszczenia. Istnieją zabezpieczenia, które mogą stanowić dopełnienie inteligentnego systemu bezpieczeństwa. W przypadku ingerencji zostanie aktywowany alarm. Właściciel nieruchomości może sprawnie zawiadomić odpowiednie służby.

Rolety przeciwwłamaniowe

Osoby, które często wyjeżdżają, powinny pomyśleć o montażu rolet przeciwwłamaniowych. Jest to również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie chcą wymieniać stolarki okiennej i drzwiowej. Omawiane rolety działają w sposób zautomatyzowany, jednak można jeszcze spotkać się z modelami obsługiwanymi mechanicznie. Najważniejszy jest profesjonalny montaż, więc ważne jest, aby znaleźć doświadczoną ekipę.

Imitowanie obecności

Złodziej nie podejmie próby włamania, jeśli nie będzie miał pewności, że nikogo nie ma w domu. Właśnie dlatego dobrze jest imitować swoją obecność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostawić włączone światło, puścić muzykę lub zaprogramować robota sprzątającego. Ułatwione zadanie mają Ci, którzy zdecydowali się na smart-dom. Zdalna obsługa oświetlenia lub sprzętów jest sporym udogodnieniem.

Pomoc sąsiadów

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, to udaj się do sąsiadów z prośbą o doglądanie mieszkania. Istotne jest, aby pozostawić im numer kontaktowy. Z pewnością zareagują, jeśli zauważą coś niepokojącego. Nie zaszkodzi również przekazać kluczy bliskiej osobie, która każdego dnia wpadnie "podlać kwiaty".

Podstawowe ubezpieczenie mieszkania nie obejmuje zwykle włamania oraz kradzieży. Właśnie dlatego warto jest rozważyć wykupienie rozszerzonego pakietu. Pieniądze są niezbędne, jeśli dojdzie do wtargnięcia włamywaczy. Niektórych sytuacji nie da się uniknąć, więc trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność.