2018-10-25

Wybór odpowiedniej drogi zawodowej, każda zmiana pracy oraz inwestycje niosące z sobą ryzyko utraty kapitału, to dla człowieka bardzo trudne decyzje życiowe. Z jednej strony w głowie kłębią się liczne pomysły na to, jak stać się panem swojego losu, a z drugiej, wątpliwości... Jaką więc wybrać drogę? Czy należy mieć ścisłą strategię działania a może po prostu trzeba zaryzykować i wykonać przysłowiowy skok na głęboką wodę? Wielcy myśliciele, biznesmeni czasów obecnych i coachingowie głoszą przeróżne poglądy na ten temat. Dlatego warto na wstępie przeanalizować swoje własne potrzeby i zdać sobie sprawę z tego, co może się opłacać i jakie mamy oczekiwania? Czy chcemy realizować swoje pasje czy może po prostu zarabiać...?

Inwestycja w nieruchomości

Jeżeli planem jest otwarcie działalności, która aby istnieć musi być skorelowana z odpowiednią lokalizacją, to pierwsze działanie winno być ukierunkowane na poszukiwania, obserwację i zakup odpowiedniej nieruchomości. Nie bez znaczenia jest cała droga wyboru dobrego miejsca, bowiem wysoki próg inwestycji daje możliwości na spore zyski lecz jest również obarczony ryzykiem porażki. Proces ten można poprowadzić samodzielnie, poznając odpowiednio rynek, specyfikę branżową oraz lokale użytkowe zgodne z biznesplanem. Lub o dobór oferty nieruchomości, poprosić agentów znających się na rzeczy. A może wynajem lokalu? Dlaczego nie wynajem? A no dlatego, że to w perspektywie lat, po prostu strata pieniędzy. Jeżeli tylko pozwala na to kapitał, który został przygotowany na otwarcie biznesu, warto postawić na nieruchomość "na własność". Dzięki temu ograniczymy comiesięczne koszty związane z wynajmem oraz problemy logistyczno-wizerunkowe w trakcie użytkowania. Lokal którego jest się właścicielem można w dowolny sposób zmieniać, przekwalifikowywać i wykorzystywać bez ograniczeń (nie trzeba co rusz pytać o zgodę). Lepiej więc jest dokonać zakupu nieruchomości posiłkując się kredytem i spłacać "dobro", które posiada się na własność i nie trwonić bezzwrotnie swojego kapitału. Bez obaw o zakupiony lokal komercyjny Nieruchomości komercyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają przynosić dochód. Dlatego jeśli dobrze wybierzemy lokalizację, niezależnie od osobistej strategi biznesowej (stała działalność, czasowe zawieszenie biznesu lub zamknięcie) lokale usługowe będę generować zysk w postaci dochodu z czynszu za wynajem. Nieruchomość może więc być naszym azylem i wymarzonym miejscem spełnienia zawodowego lub po prostu lokalem pod wynajem i źródłem dodatkowego kapitału. Duże miasta (Warszawa, Wrocław, Kraków) będące centrum rozwoju nauki i biznesu a także miejscem do którego lgną młodzi ludzie na studia lub w poszukiwaniu lepszego życia, to wspaniały i dochodowy rynek nieruchomości. Odnaleziona w gąszczu ofert, często zapomniana lub zaniedbana perełka z dobrą lokalizacją może stać się ziarenkiem, które w przyszłości wyda plon w postaci wysokich zysków.

Warto być człowiekiem przedsiębiorczym

Z natury boimy się tego co nieznane, wolimy minimalizować ryzyko wystąpienia strat i podejmować decyzje przemyślane, z pewną gwarancją zysku. Nie możemy jednak zapomnieć, że człowiek przedsiębiorczy, to osoba potrafiąca wykorzystać nadarzające się okazje. I jeżeli czujemy, że warto, że to ten moment i sprawa godna wysiłku... powinniśmy działać. Jest wiele losowych sytuacji, które mogą zmienić przebieg zaplanowanej działalności, jednak warto tworzyć koncepcję przemyślaną i stawiać na sprawdzone w naszym życiu rozwiązania. Jeżeli czujemy się dobrze w konkretnej branży, to za sprawą tych osobistych, pozytywnych czynników, biznes będzie działać dobrze. Znajomość rynku, kilku zasad ekonomii i dobór odpowiedniej lokalizacji to podstawowe kwestie mogące wesprzeć rozwój działalności.

Sprawdź Lokale Użytkowe w naszej ofercie