2021-08-23

Zakup własnej nieruchomości to zwykle spore obciążenie finansowe. Właśnie dlatego pierwszym krokiem jest przeanalizowanie indywidualnych potrzeb. Nie istnieje lokum, które w absolutnie każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że inne potrzeby mają studenci, a inne pary, a także rodziny z licznym potomstwem. Sporym zainteresowaniem cieszą się przestronne mieszkania 3 pokojowe. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to opcja dla Ciebie, to koniecznie zapoznaj się z poniższym zestawieniem plusów i minusów. Podjęcie trafnej decyzji stanie się szybsze, a zarazem łatwiejsze!

Plusy mieszkania trzypokojowego

Przymierzając się do zakupu mieszkania trzypokojowego dobrze jest zwrócić uwagę na oznaczenie nieruchomości. Lokum M4 składa się z trzech pokoi oraz osobnej kuchni. To znakomita opcja dla tych, którzy uwielbiają dużo gotować, a jednocześnie nie chcą przeszkadzać pozostałym domownikom. Można również spotkać się z mieszkaniami, które posiadają dwie sypialnie oraz salon z aneksem kuchennym. Jest to godna polecenia propozycja dla osób, które nie potrzebują ogromnego metrażu.

Zobacz również: Mieszkania 2 pokojowe

1. Spory metraż - mieszkanie trzypokojowe nie należy do małych. Ze względu na liczbę pomieszczeń jest to lokum o sporym metrażu, co stanowi podstawową zaletę. Taka nieruchomość wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla par z dziećmi. Jest to również wyśmienita opcja dla osób, które dopiero w przyszłości mają zamiar powiększyć rodzinę. Duże mieszkania mogą zostać również wynajęte - cieszą się one szczególną popularnością wśród studentów, ale nie tylko.

2. Łatwe planowanie przestrzeni - lokum mieszkaniowe 3 pokojowe można bez trudu zaaranżować. Zdecydowana większość mieszkań wyróżnia się optymalny metrażem. Są one przestronne, a jednocześnie przytulne. Nie trzeba obawiać się, że lokum będzie zbyt ciasne lub zbyt puste. Uniwersalność opisywanych nieruchomości zadowoli również tych, którzy planują wynajem. W przypadku niestandardowych mieszkań znacznie trudniej o najemcę.

3. Duży wybór nieruchomości - popyt na mieszkania trzypokojowe jest wysoki, co sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw deweloperskich decyduje się właśnie na duże lokale. Jest w czym wybierać! Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy mają sprecyzowane wymagania względem nieruchomości. Istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia wymarzonego mieszkania w dogodnej lokalizacji. Nieco inaczej jest w przypadku nieruchomości czteropokojowych oraz większych. Nie są one tak popularne, przez co proces poszukiwań jest mocno utrudniony. Jest to szczególnie problematyczne dla osób, które z różnych przyczyn chcą dokonać zakupu w możliwie najkrótszym terminie.

4. Optymalna cena zakupu - ceny mieszkań trzypokojowych znajdują się na optymalnym poziomie, dzięki czemu jest to opcja również dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużych dochodów. Na większe nieruchomości mogą pozwolić sobie nieliczni. Koszt zakupu ma bardzo duże znaczenie również na etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny.

5. Łatwy wynajem/sprzedaż lokalu mieszkaniowego - jak już wspomniano, duże mieszkanie trzypokojowe można bez trudu wynająć. Zapotrzebowanie jest wysokie - dotyczy to nie tylko miast wojewódzkich, ale również niewielkich miejscowości. Atutem jest również bezproblemowa sprzedaż w przyszłości. Z pewnością szybko znajdzie się osoba realnie zainteresowana odkupieniem nieruchomości.

Minusy mieszkania trzypokojowego

Wiadomym jest, że mieszkanie trzypokojowe nie jest dla każdego. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby już na starcie określić osobiste preferencje.

1. Wyższa cena zakupu - w porównaniu z mieszkaniami dwupokojowymi oraz kawalerkami. Nie jest to opłacalne dla tych, którzy nie wykorzystają w stu procentach metrażu nieruchomości.

2. Większa ilość obowiązków - większe lokum jest równoznaczne z większą ilością obowiązków życia codziennego. Utrzymanie pomieszczeń w należytej czystości wymaga poświęcenia czasu. Nie jest to dobre rozwiązanie dla par, które nie myślą o powiększeniu rodziny, czy też seniorów.