Jak bezpiecznie zapłacić za mieszkanie?

2024-01-05

Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie. Kupujący powinni zawsze starannie przemyśleć swoją wszystkie aspekty zakupu, w tym nie tylko cenę mieszkania, sposób finansowania inwestycji oraz formę zapłaty. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ceny mieszkań są wysokie, ale pieniądze stanowią w wielu wypadkach wszystkie zgromadzone środki kupujących.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

2023-12-22

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt. Niech ten nadchodzący Nowy Rok 2024 będzie dla Państwa czasem pomyślności, sukcesów i spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym.

Darowizna mieszkania - dokumenty, koszty, konsekwencje prawne

2023-12-20

Planujesz przekazać mieszkanie w formie darowizny? Warto dobrze się przygotować i poznać wszystkie formalności oraz koszty związane z taką transakcją.

Świadectwo energetyczne mieszkania

2023-12-05

Świadectwo energetyczne to dokument zawierający informacje dotyczące zapotrzebowania na energię danej nieruchomości. W niektórych przypadkach jest ono obowiązkowe - wszystko z powodu zmian, jakie niedawno zostały wprowadzone w przepisach prawa. Certyfikat energetyczny wydawany jest wyłącznie przez upoważnione jednostki. Koszt leży po stronie właściciela lokalu.

Pomieszczenia przynależne – co to?

2023-11-05

Wiele osób nie ma pojęcia, co oznaczają pomieszczenia przynależne. Z tym pojęciem można się spotkać podczas przeglądania ofert nieruchomości. Kryje się pod nim dodatkowa przestrzeń przypisana do danego lokalu, ale zlokalizowana poza jego obszarem. Należy podkreślić, że nie może ona pełnić funkcji mieszkalnej. W zdecydowanej większości przypadków pomieszczenia przynależne wykorzystywane są do przechowywania.