Zalety i wady mieszkania w bloku

2021-11-01

Mieszkanie w bloku to świetna opcja dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Faktem jest, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup działki oraz budowę domu. Trudno wyobrazić sobie miejską architekturę bez wielopiętrowych budynków mieszkalnych. Stale powstają nowe inwestycje, które wyróżniają się nowoczesnością i funkcjonalnością. Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Zapoznaj się z poniższym zestawieniem zalet i wad.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

2021-10-20

Zakup nieruchomości stanowi ogromne obciążenie finansowe, co sprawia, że wiele osób nie może pozwolić sobie na inwestycję. Rozwiązaniem problemu jest kredyt hipoteczny, jednak nie jest on przyznawany każdemu. Banki niezwykle rygorystycznie podchodzą do weryfikacji klientów. Ważne jest więc to, aby ubiegać się o wsparcie finansowe z odpowiednim wyprzedzeniem. Proces załatwiania formalności może ciągnąć się tygodniami. Poniżej przedstawiono szczegółowe informacje na ten temat, a także wskazówki, które mogą okazać się pomocne osobom bez doświadczenia.

Dla kogo mieszkanie trzypokojowe? Zestawienie plusów i minusów

2021-08-23

Zakup własnej nieruchomości to zwykle spore obciążenie finansowe. Właśnie dlatego pierwszym krokiem jest przeanalizowanie indywidualnych potrzeb. Nie istnieje lokum, które w absolutnie każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że inne potrzeby mają studenci, a inne pary, a także rodziny z licznym potomstwem.

Co oznacza mieszkanie M1? Jak poprawnie odczytywać skróty?

2021-08-05

Osoby planujące zakup mieszkania niejednokrotnie spotkają się z różnego typu skrótami, których odczytanie bywa problematyczne. Na szczęście w czasach internetu nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, a znalezienie potrzebnych informacji trwa zaledwie krótką chwilę. Mieszkanie M1 to nic innego, jak klasyczna kawalerka, która posiada jeden pokój mieszkalny z aneksem kuchennym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem?

2021-07-25

Mieszkania inwestycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To znakomita opcja dla tych, którzy poszukują stałego, a zarazem stabilnego źródła dochodu. Z opisywanego rozwiązania chętnie korzystają również ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na spłacanie wysokich rat za kupno nieruchomości. Wynajem sprawia, że należności spłacają się "same" - dodatkowym atutem są potencjalne zyski. Oczywiście ostateczna decyzja powinna zostać dokładnie przemyślana. Należy poznać nie tylko szanse, ale również zagrożenia.