Jak rodzice powinni wybierać mieszkania?

2019-11-04

Życie z małymi dziećmi jest pełne wyzwań. Nawet codzienne zakupy mogą być sporym problemem, gdy trzeba udać się na nie z trójką maluchów. Nie wspominając już o odwiezieniu każdego z nich do przedszkola, szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Problem ten można zminimalizować wybierając właściwe mieszkanie. Tylko jak? Na co trzeba zwracać uwagę szukając mieszkania idealnego dla dzieci?

Mieszkanie dla studenta

2019-10-10

Okres studiów jest często momentem zwrotnym w życiu młodego człowieka. Po pierwsze wybiera nowy zawód, a po drugie niejednokrotnie musi wyprowadzić się z domu do innego miasta. Wówczas niezbędne jest mu odpowiednie lokum. W akademikach często brakuje miejsc, a warunki nie zapewniają prywatności. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ulokowanie studenta w mieszkaniu.

Wkład własny na zakup nieruchomości - co powinieneś wiedzieć

2019-08-25

Kupując nowe mieszkania, czeka na nas wiele kłopotów i niejasności. Nie tylko z powodu trudności z wyborem konkretnej lokalizacji naszego nowego mieszkania, lecz głównie z powodu jego finansowania. Wiele osób ma szczególnie duże wątpliwości co do wnoszonego w zakup mieszkania od dewelopera wkładu własnego. Co powinno się dokładnie wiedzieć na ten temat?

Leasing na zakup nieruchomości na firmę

2019-08-15

Prowadzenie różnego typu działalności gospodarczej w przeważającej większości przypadków wymaga posiadania lokalu firmowego. Niezależnie od tego, czy mieścić się tam będzie siedziba firmy, czy też prowadzona będzie działalność wytwórcza, wymóg nakłada na właściciela przedsiębiorstwa konieczność ponoszenia niemałych kosztów. Czy poza zakupem lub wynajmem lokalu istnieją jeszcze inne możliwości?

Kupujesz mieszkanie dla dziecka? Zobacz co powinieneś wiedzieć o darowiźnie.

2019-07-25

Mieszkanie to idealny prezent dla dziecka, które staje u progu dorosłości. Własne lokum zapewnia młodemu człowiekowi stabilizację i niezależność, a także ułatwia realizację planów prywatnych i zawodowych. Darowizna mieszkania nie zawsze może być zwolniona z podatku. Jakie są możliwości w tej kwestii oraz wymagane formalności?