Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem?

2021-07-25

Mieszkania inwestycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To znakomita opcja dla tych, którzy poszukują stałego, a zarazem stabilnego źródła dochodu. Z opisywanego rozwiązania chętnie korzystają również ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na spłacanie wysokich rat za kupno nieruchomości. Wynajem sprawia, że należności spłacają się "same" - dodatkowym atutem są potencjalne zyski. Oczywiście ostateczna decyzja powinna zostać dokładnie przemyślana. Należy poznać nie tylko szanse, ale również zagrożenia.

Gdzie i kiedy zgłosić zakup mieszkania?

2021-07-12

Nie masz pojęcia, gdzie zgłosić zakup mieszkania? Niejedna osoba ma podobny dylemat. Załatwienie wszystkich niezbędnych formalności wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niektóre sprawy urzędowe pochłaniają sporą ilość czasu, a także wymagają zaangażowania. Działanie w chaosie nie jest najlepszą opcją - właśnie dlatego warto jest zapoznać się z poniższymi informacjami, które mogą okazać się sporym wsparciem. Należy podkreślić, że duże znaczenie odgrywa rodzaj nieruchomości (z rynku pierwotnego/wtórnego).

Zobacz, jak może wyglądać Twoje nowe mieszkanie!

2021-06-18

Wybór mieszkania deweloperskiego nie jest prostym zadaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niemożliwym jest obejrzenie nieruchomości, która jeszcze nie powstała. W dobie nowoczesnych technologii można jednak korzystać z rozmaitych udogodnień, które znacząco ułatwiają podjęcie trafnej decyzji.

Rynek wtórny a pierwotny. Co lepiej wybrać?

2021-06-10

Kupno nowego mieszkania jest jednym z dylematów obecnych w życiu ludzi. Ceny nieruchomości poszły znacznie w górę i póki co to nic nie wskazuje na jakąkolwiek zmianę trendu. Z tego powodu, wiele rodzin zastanawia się nad wyborem pomiędzy mieszkaniami z rynku wtórnego i pierwotnego. Czym charakteryzują się obie możliwości i co będzie lepszym rozwiązaniem?

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w 2021 roku. Jaka jest jego wartość i od czego zależy?

2021-05-20

Kredyt hipoteczny jest jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nieruchomości. Dzieje się tak ze względu na rosnące ceny mieszkań oraz budowy domów. Niewiele osób jest w stanie sfinansować pozyskanie nieruchomości za gotówkę, dlatego dla większości kredyt jest opcją na zakup własnych czterech ścian. Trzeba jednak wiedzieć, jakie warunki muszą zostać spełnione aby móc ubiegać się o finansowanie.