Kto wybiera mieszkanie?

2022-08-30

Znalezienie wymarzonej nieruchomości nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zakup nieruchomości powinien zostać dokładnie przemyślany, ponieważ jest to duże przedsięwzięcie. Nie zawsze jest to wspólna decyzja partnerów. Okazuje się, że ostatnie słowo bardzo często należy do kobiety, która odpowiada za wicie rodzinnego gniazda. Warto jednak pamiętać, że współcześnie mężczyźni coraz częściej angażują się w prowadzenie domu. Właśnie dlatego nie można wrzucić każdego przypadku do jednego worka.

Umowa rezerwacyjna na mieszkanie - podstawowe informacje

2022-08-02

Umowa rezerwacyjna na mieszkanie to godne polecenia rozwiązanie, które daje dużą pewność zakupu danej nieruchomości. Nabywca ma w tym wypadku swoistą gwarancję, że po spełnieniu określonych warunków może dojść do podpisania umowy ostatecznej oraz zakupu przedmiotowej rzeczy, którą jest mieszkanie od dewelopera. W większości wypadków umowa rezerwacyjna na mieszkanie dotyczy nieruchomości pochodzących z rynku pierwotnego, ale jej przedmiotem może być również najem lokalu czy przeniesienie własności działki budowlanej.

Skałki Twardowskiego - wspinaczkowy raj z legendą w tle

2022-06-20

W krakowskiej dzielnicy Zakrzówek znajduje się magiczne uroczysko, zwane Skałkami Twardowskiego. Leżą one niedaleko bajkowego Zalewu Zakrzówek. Kiedyś była to mekka dla wspinaczy, dziś jest to chętnie odwiedzane miejsce spacerów i wypoczynku. Dlaczego warto zamieszkać w tym miejscu?

"Mała Chorwacja" w Krakowie, czyli dlaczego warto zamieszkać na Zakrzówku

2022-04-25

Kraków kojarzy się najczęściej z Wawelem, wspaniałym Rynkiem, majestatycznymi kościołami. Tymczasem niedaleko od centrum znajduje się mało znany, choć niezwykle klimatyczny zakątek. To Zakrzówek, zachwycający urokliwymi skałami, zielenią i zalewem o niesamowitej barwie wody. Poznaj bliżej to zjawiskowe miejsce.

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie

2022-04-15

Rozpoczęliśmy sprzedaż lokali mieszkaniowych w nowej lokalizacji. To świetna wiadomość dla osób, które akurat są w trakcie poszukiwań wymarzonej nieruchomości. Nowoczesne mieszkania o wysokim standardzie przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę zarówno dla singli, jak i par, rodzin z dziećmi, seniorów. Dogodna lokalizacja stanowi tylko jedną z wielu zalet. Na specjalną uwagę zasługuje bliskość terenów zielonych.