Wkład własny na zakup nieruchomości - co powinieneś wiedzieć

2019-08-25

Kupując nowe mieszkania, czeka na nas wiele kłopotów i niejasności. Nie tylko z powodu trudności z wyborem konkretnej lokalizacji naszego nowego mieszkania, lecz głównie z powodu jego finansowania. Wiele osób ma szczególnie duże wątpliwości co do wnoszonego w zakup mieszkania od dewelopera wkładu własnego. Co powinno się dokładnie wiedzieć na ten temat?

Leasing na zakup nieruchomości na firmę

2019-08-15

Prowadzenie różnego typu działalności gospodarczej w przeważającej większości przypadków wymaga posiadania lokalu firmowego. Niezależnie od tego, czy mieścić się tam będzie siedziba firmy, czy też prowadzona będzie działalność wytwórcza, wymóg nakłada na właściciela przedsiębiorstwa konieczność ponoszenia niemałych kosztów. Czy poza zakupem lub wynajmem lokalu istnieją jeszcze inne możliwości?

Kupujesz mieszkanie dla dziecka? Zobacz co powinieneś wiedzieć o darowiźnie.

2019-07-25

Mieszkanie to idealny prezent dla dziecka, które staje u progu dorosłości. Własne lokum zapewnia młodemu człowiekowi stabilizację i niezależność, a także ułatwia realizację planów prywatnych i zawodowych. Darowizna mieszkania nie zawsze może być zwolniona z podatku. Jakie są możliwości w tej kwestii oraz wymagane formalności?

Jakie podatki obowiązują jeśli użytkujesz mieszkania na firmę

2019-07-15

Podczas zakładania własnej działalności gospodarczej przed nowym przedsiębiorcą postawionych jest wiele wyzwań. Zdecydowanie jednym z najpoważniejszych jest zalezienie odpowiedniego miejsca na siedzibę firmy. Odpowiedniego, czyli takiego, które będzie przede wszystkim tanie, lecz wystarczająco blisko położone. Lokal na firmę nie musi być wynajmowany. Od razu na myśl przychodzi najprostsze rozwiązanie, czyli własne mieszkanie.

Czy mieszkanie kupować w Krakowie na początku czy na końcu każdej inwestycji?

2019-06-25

Zakup mieszkania to bardzo ważna inwestycja, która powinna być bardzo dobrze przemyślana. Obecnie rynek nieruchomości oferuje nam bardzo szeroki wybór, z tego powodu coraz więcej osób nie ma pojęcia nie tylko na jakie mieszkanie się zdecydować, ale także kiedy dokonać jego kupna. Aktualnie mamy dwie możliwości, czyli zakup mieszkania już na początku inwestycji lub też jego kupno tuż po zakończeniu inwestycji. Zatem co jest lepszym rozwiązaniem? Na którym etapie inwestycji warto kupić mieszkanie?