Co to jest układ funkcjonalny mieszkania?

2023-10-25

Każdy inwestor powinien wiedzieć, czym jest układ funkcjonalny mieszkania. Prawidłowe rozmieszczenie poszczególnych elementów architektonicznych nie jest łatwym zadaniem. Dąży się do osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa życia. Dużo zależy również od indywidualnych potrzeb mieszkańców, które w każdym przypadku są inne.

Rodzaje budynków mieszkalnych

2023-09-15

Można wyróżnić wiele rodzajów budynków mieszkalnych, które utrzymane są w różnym stylu architektonicznym. Obiekt powinien zapewnić wysoki komfort i bezpieczeństwo życia. Ważne, aby spełniał aktualnie obowiązujące przepisy prawa budowlanego. W normach znajdują się szczegółowe wytyczne dotyczące budowli przystosowanych do stałego przebywania ludzi. W tym artykule zawarto zbiór przydatnych informacji, dzięki którym wszystko stanie się jasne.

Mieszkanie dwupoziomowe - wady, zalety, jak urządzić

2023-08-15

Mieszkania dwupoziomowe są dość rzadko spotykane, jednak z pewnością warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwań wymarzonej nieruchomości. Posiadają one zarówno zalety, jak i wady. Dla niektórych wyzwaniem może okazać się zaaranżowanie przestrzeni. W tym artykule zawarto zbiór przydatnych wskazówek, które znacząco ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Wysokość mieszkania w bloku

2023-08-05

Wysokość mieszkania w bloku ma duży wpływ na komfort i swobodę życia. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwań idealnej nieruchomości. Nisko osadzony sufit odbiera wnętrzu przestronności, co nie jest akceptowane przez wiele osób. W starych kamienicach można spotkać się z bardzo wysokimi pomieszczeniami, które mają swój klimat, jednak są mało praktyczne. Współczesne budownictwo regulują zupełnie inne normy i przepisy. Lokale mieszkalne powstają zgodnie z restrykcyjnymi przepisami. W tym wpisie zawarto szczegółowe informacje na ten temat.

Kredyt 2% - co musisz o nim wiedzieć

2023-07-15

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2% to ogromna szansa dla młodych ludzi, którzy marzą o nabyciu nieruchomości. W czasach galopującej inflacji warto jest korzystać z różnych możliwości zaoszczędzenia gotówki. Pierwsze mieszkanie" to wsparcie, w ramach którego rząd zobowiązuje się przez 10 lat dopłacać różnicę między rzeczywistym a gwarantowanym oprocentowaniem. Kredytobiorca nie musi więc obawiać się wzrostu stóp procentowych, a tym samym znaczącego wzrostu rat. Daje to poczucie stabilizacji, ponieważ planowanie wydatków stanie się łatwiejsze