Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

2022-12-22

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt. Niech ten nadchodzący Nowy Rok 2023 będzie dla Państwa czasem pomyślności, sukcesów i spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym.

Jakie można wprowadzić zmiany w mieszkaniu deweloperskim, co jest zabronione?

2022-12-08

Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości od dewelopera, co wiąże się z wieloma korzyściami. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego można liczyć na ogromne możliwości aranżacyjne. Jeśli ktoś pragnie urządzić pomieszczenia zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami, to warto zdecydować się na nieruchomość od dewelopera. Umożliwia on nawet wprowadzenie rozmaitych zmian lokatorskich na etapie projektu, dzięki czemu obiekt zostanie bardziej dopasowany do potrzeb użytkowników.

Ubezpieczenie mieszkania - co należy o nim wiedzieć?

2022-11-20

Zakup nieruchomości jest wielkim przedsięwzięciem. Wiele osób zapomina, jak ogromne znaczenie ma zakup korzystnej polisy. To właśnie ona stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie na wypadek wystąpienia niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń losowych. Wybierając ubezpieczenie mieszkania należy przeanalizować mnóstwo różnorodnych czynników, które wpływają na opłacalność oferty. Brakuje Ci doświadczenia i elementarnej wiedzy na ten temat? W tym wpisie znajdziesz zbiór przydatnych informacji, dzięki którym wszystko stanie się jasne!

Jak się przygotować do wizyty u notariusza?

2022-10-25

Niektóre sytuacje wymagają wizyty u notariusza. Jest on uprawniony do tego, aby sporządzić akt notarialny. Osoby, które po raz pierwszy zamierzają skorzystać z usług notariusza, powinny się do tego odpowiednio przygotować. Potrzebne będą właściwe dokumenty, niezbędne staje się także potwierdzenie tożsamości. Przed dokonaniem czynności notariuszowi trzeba przekazać dane obu stron. Jak widać, niezbędne staje się załatwianie różnych formalności, w zależności od specyfiki konkretnej usługi. Nie bez znaczenia będzie również spytanie o kwestie opłat, które mogą być mniej lub bardziej zróżnicowane w poszczególnych kancelariach notarialnych.

Od kiedy należy płacić czynsz za mieszkanie zakupione od dewelopera?

2022-09-22

Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na mieszkanie od dewelopera, to niestety nie ominie go czynsz. Pojawia się jednak pytanie, kiedy będzie trzeba zacząć go płacić. Kwestie związane z płatnościami powinny zostać ustalone już na etapie sporządzania umowy ze sprzedającym. Muszą znaleźć się w niej zapisy dotyczące czynszu, jego wysokości i terminu uiszczenia opłaty. Oczywiście sam zakup nieruchomości nie tworzy obowiązku płacenia czynszu.