Wysokość mieszkania w bloku

2023-08-05

Wysokość mieszkania w bloku ma duży wpływ na komfort i swobodę życia. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwań idealnej nieruchomości. Nisko osadzony sufit odbiera wnętrzu przestronności, co nie jest akceptowane przez wiele osób. W starych kamienicach można spotkać się z bardzo wysokimi pomieszczeniami, które mają swój klimat, jednak są mało praktyczne. Współczesne budownictwo regulują zupełnie inne normy i przepisy. Lokale mieszkalne powstają zgodnie z restrykcyjnymi przepisami. W tym wpisie zawarto szczegółowe informacje na ten temat.

Kredyt 2% - co musisz o nim wiedzieć

2023-07-15

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2% to ogromna szansa dla młodych ludzi, którzy marzą o nabyciu nieruchomości. W czasach galopującej inflacji warto jest korzystać z różnych możliwości zaoszczędzenia gotówki. Pierwsze mieszkanie" to wsparcie, w ramach którego rząd zobowiązuje się przez 10 lat dopłacać różnicę między rzeczywistym a gwarantowanym oprocentowaniem. Kredytobiorca nie musi więc obawiać się wzrostu stóp procentowych, a tym samym znaczącego wzrostu rat. Daje to poczucie stabilizacji, ponieważ planowanie wydatków stanie się łatwiejsze

Cesja umowy deweloperskiej - najważniejsze informacje na ten temat

2023-06-25

Droga, jaka obecnie prowadzi do spełnienia marzeń o posiadaniu własnego mieszkania, bywa kręta i usiana pułapkami. Największą przeszkodą jest na ogół aspekt finansowy takiej decyzji, zwłaszcza obecnie, gdy ceny nieruchomości w kraju nie przestają rosnąć. W tej sytuacji warto przyjrzeć się także innym kreatywnym rozwiązaniom, jak choćby przeniesienie własności w zakresie umowy deweloperskiej, zwane popularnie cesją. Na czym dokładnie polega ta operacja i jakie korzyści z niej płyną?

Mieszkanie w dobrej lokalizacji - czyli w jakiej?

2023-06-15

Zakup własnego mieszkania to ogromny wydatek, z którym najczęściej wiąże się także wieloletnie zobowiązanie kredytowe. Ale w przeciwieństwie do wielu innych kosztownych zasobów, z których korzystamy na co dzień, mieszkanie to także potencjalnie korzystna inwestycja na przyszłość. Oczywiście, tak będzie tylko w przypadku, jeśli jego lokalizacja nie wpłynie z czasem na obniżenie wartości zakupu. Na co warto zwrócić uwagę, przyglądając się bliżej lokalizacji przyszłego mieszkania?

Zwierzęta w mieszkaniu - na co zwrócić uwagę przy wyborze współlokatora?

2023-05-25

Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe w Polsce. To nie tylko współlokatorzy, ale członkowie rodziny, przyjaciele, słuchacze, towarzysze zabaw i pocieszyciele. Liczne badania pokazują, że zwierzęta domowe poprawiają samopoczucie psychiczne swoich właścicieli, a nawet przyczyniają się do wychodzenia z depresji. Zwierzęta mogą również pomóc w chorobach fizycznych — ich obecność trwale odciąża serce i układ krwionośny.