Co oznacza mieszkanie M1? Jak poprawnie odczytywać skróty?

2021-08-05

Osoby planujące zakup mieszkania niejednokrotnie spotkają się z różnego typu skrótami, których odczytanie bywa problematyczne. Na szczęście w czasach internetu nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, a znalezienie potrzebnych informacji trwa zaledwie krótką chwilę. Mieszkanie M1 to nic innego, jak klasyczna kawalerka, która posiada jeden pokój mieszkalny z aneksem kuchennym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem?

2021-07-25

Mieszkania inwestycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To znakomita opcja dla tych, którzy poszukują stałego, a zarazem stabilnego źródła dochodu. Z opisywanego rozwiązania chętnie korzystają również ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na spłacanie wysokich rat za kupno nieruchomości. Wynajem sprawia, że należności spłacają się "same" - dodatkowym atutem są potencjalne zyski. Oczywiście ostateczna decyzja powinna zostać dokładnie przemyślana. Należy poznać nie tylko szanse, ale również zagrożenia.

Gdzie i kiedy zgłosić zakup mieszkania?

2021-07-12

Nie masz pojęcia, gdzie zgłosić zakup mieszkania? Niejedna osoba ma podobny dylemat. Załatwienie wszystkich niezbędnych formalności wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niektóre sprawy urzędowe pochłaniają sporą ilość czasu, a także wymagają zaangażowania. Działanie w chaosie nie jest najlepszą opcją - właśnie dlatego warto jest zapoznać się z poniższymi informacjami, które mogą okazać się sporym wsparciem. Należy podkreślić, że duże znaczenie odgrywa rodzaj nieruchomości (z rynku pierwotnego/wtórnego).

Zobacz, jak może wyglądać Twoje nowe mieszkanie!

2021-06-18

Wybór mieszkania deweloperskiego nie jest prostym zadaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niemożliwym jest obejrzenie nieruchomości, która jeszcze nie powstała. W dobie nowoczesnych technologii można jednak korzystać z rozmaitych udogodnień, które znacząco ułatwiają podjęcie trafnej decyzji.

Rynek wtórny a pierwotny. Co lepiej wybrać?

2021-06-10

Kupno nowego mieszkania jest jednym z dylematów obecnych w życiu ludzi. Ceny nieruchomości poszły znacznie w górę i póki co to nic nie wskazuje na jakąkolwiek zmianę trendu. Z tego powodu, wiele rodzin zastanawia się nad wyborem pomiędzy mieszkaniami z rynku wtórnego i pierwotnego. Czym charakteryzują się obie możliwości i co będzie lepszym rozwiązaniem?