Jak się przygotować do przeprowadzki do nowego mieszkania?

2022-02-10

Przeprowadzka do nowego mieszkania to zawsze duże wyzwanie. Ilość rzeczy, które trzeba przy tym zrobić, jest tak duża, że dla wielu osób całość może okazać się przytłaczająca. Dlatego też wszystko warto dobrze rozplanować i przygotowania zacząć dużo wcześniej. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze przygotowanie planu i realizowanie go punkt po punkcie, dzięki czemu nic ważnego nie zostanie zapomniane.

Jak wygospodarować przestrzeń do pracy w mieszkaniu?

2022-01-23

Home office to w dzisiejszych czasach zjawisko bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na taki tryb pracy z różnych przyczyn. Dla jednych to jest konieczność, a dla innych świadomy wybór. Niezależnie od powodów, zawsze trzeba przygotować odpowiednie miejsce do pracy w mieszkaniu. Okazuje się, że jest to ważne z wielu powodów. Jak się do tego zabrać?

Nieruchomości wspólne - co warto wiedzieć?

2022-01-15

Części wspólne nieruchomości należą do wszystkich lokatorów zamieszkujących dany budynek. Podział wspólnoty na odrębne lokale oznacza przydzielenie części ułamkowej każdemu właścicielowi mieszkania. Wiele osób nie ma pojęcia, co wchodzi w jej skład. Czy jest to wyłącznie klatka schodowa, czy również miejsca parkingowe? Jeśli potrzebujesz sprawdzonych informacji, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Czym jest wynajem okazjonalny nieruchomości?

2022-01-03

Najem okazjonalny jest pojęciem związanym z nieruchomościami, które budzi jednocześnie zainteresowanie oraz niepokój klientów. Obawy wynikają zwykle z braku dostatecznej wiedzy na jego temat. Jak się jednak okazuje tego typu wynajem mieszkania ma swoje liczne zalety.

Jak zabezpieczyć mieszkanie na wypadek włamania?

2021-11-02

Zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem to absolutna podstawa, aby czuć się bezpiecznie. Istnieje wiele sposobów na to, aby zminimalizować ryzyko wtargnięcia niepożądanych osób. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy często wyjeżdżają. Należy mieć świadomość, że do kradzieży dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy przez dłuższy czas jesteśmy poza domem. Złodzieje mają czas na to, aby przygotować się do akcji i wybrać dogodny moment. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!