Czym różni się umowa deweloperska od umowy przenoszącej własność?

2021-04-22

Mieszkania od dewelopera cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ci, którzy planują zakup powinni pamiętać o konieczności uregulowania niezbędnych formalności. Nie każdy wie, czym różni się umowa deweloperska od umowy przenoszącej własność. Należy mieć świadomość, że oba dokumenty niosą zupełnie inne konsekwencje prawne.

Wybór mieszkania a strony świata

2021-03-25

Wybierając nowe mieszkanie należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Priorytetem jest to, aby było ono wygodne w codziennej eksploatacji. Każdy ma inne wymagania - nie istnieje lokum, które będzie odpowiednie dla wszystkich. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy porównać kilka, a nawet kilkanaście ofert.

Dlaczego mieszkania dwupokojowe są najpopularniejsze?

2021-03-15

Liczne statystyki potwierdzają, że mieszkania dwupokojowe cieszą się największym zainteresowaniem Polaków i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Metraż to kwestia bardzo indywidualna, jednak najczęściej wynosi on 35-50 metrów kwadratowych. Kawalerki są chętniej wybierane przez singli lub pary.

Terminy na umowie deweloperskiej - jak je rozumieć i weryfikować

2021-02-25

Zakup nowego mieszkania powinien zostać dokładnie przemyślany. Prawdą jest, że dla osób bez doświadczenia omawiany proces wydaje się być wyjątkowo skomplikowany, a zarazem niezrozumiały, jednak nie ma się czego obawiać!

Budrem buduje! Pandemia nam niestraszna!

2021-02-01

Mogłoby się wydawać, że w dobie pandemii prace nad nowym przedsięwzięciem budowlanym będą przebiegać znacznie wolniej, jednak tak się nie stało. Inwestycja mieszkaniowa Aleja Pokoju w Krakowie zostanie oddana do użytku w zgodzie z ustalonym terminem.